Queen & Slim indir 1080p Full HD

Queen & Slim indir , Irkçılık kötüdür. Amerikan polisi, özellikle siyahlara karşı hakikaten ırkçı ve gaddar davranır. Doğru. O nedenle de vakalar ne durur ne de azalır. Hemen her gün bir incir çekirdeğini doldurmayacak sebepten insanoğlu öldürülür, ayaklanır ve mesele yaşanır.
Amerikan sineması, genel çerçevede Hollywood bu konunun çevresinden epey bir ekmek yemiştir. Öykünün ana ekseni saygınlıkıyla insanların ilgisini çeker bu vaziyet. Irkçılık karşıtı olarak izleyicinin de desteğini alır filmler. Ancak bir süre sonrasında bu klişeleşmeye adım atar. Hemen aslabir anlamı kalmaz. Kanıksadığınız için de siyah beyaz çatışmasına bile dönüp bakmazsınız bile.

Genç ve başarılı (bulunduğunu söyleyen) avukat kadın ile ne iş icra ettiğinı, nereden gelip nereye gittiğini bilmediğimiz iki genç siyahi, romantik bir akşam yaşayacaklarken önyargılı, kötücül ve ırkçılığı yüzünden okunan bir polis tarafınca çevrilirler. Çıkan kavga sonucunda avukat polisi öldürür. Bir yanıyla nefsi müdafaa sayılabilir, bir yanıyla da hak etti faşist polis denilebilir.
İki genç doğal olarak kaçar. …ve klişe adım atar. Her gittikleri yerde kılık değiştirmiş, tıraş olmuş olmalarına karşın tanınırlar. Her gittikleri yerde onlardan kaynaklanan gelişmelerle çeşitli gösteriler yapılmaktadır ve birileri onlardan yana olur. Niyesi, nedeni, nasılı olmaksızın kaçmayı sürdürürler. Polis de peşlerindedir. Nereden bilir, nasıl anlar muamma. Kimliklerini, paralarını bıraktıkları otomobillerinı terk ederler, bir şekilde yollarına devam ederler yine de. Siyah beyaz farkı yaşamın her anında, her alanında belirleyici derecededir, fakat bu kadar da kör parmağım kör gaslıne değil…

Queen & Slim indir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal meritroyal
galvaniz sac, tipobet tipobet giriş